Jak pracujemy

 

ETAPY PROJEKTOWE

 

etap 0

Pierwsze spotkanie/rozmowa, przedstawienie wyceny, określenie harmonogramu prac, podpisanie umowy. 


etap 1

POZNANIE OCZEKIWAŃ I WYMAGAŃ INWESTORA

Spotkanie z inwestorem, rozmowa o projektowanym wnętrzu. Wypełnienie ankiety oraz przygotowanie tablicy inspiracyjnej (moodboardu) przykładowych wnętrz, obrazujących styl inwestora - część przygotowywana przez inwestora.


etap 2

INWENTARYZACJA

Inwentaryzacja wykonywana jest po odbiorze obiektu (przez inwestora) w stanie deweloperskim. Jeśli fizycznie nie jest to możliwe, a prace nad projektem muszą być wykonane wcześniej (przy zmianach lokatorskich), architekt bazuje na dokumentacji udostępnionej od dewelopera lub z projektu budowlanego domu. 


UKŁAD FUNKCJONALNY

Przedstawienie 2 układów funkcjonalnych - do wyboru przez inwestora. Jeden z wybranych układów funkcjonalnych jest rozwijany w dalszym etapie - projekcie koncepcyjnym. Układ funkcjonalny przedstawiony jest w formie 2d i zawiera  układ ścian działowych, drzwi, okien, mebli, armatury oraz sprzętów z podanymi wymiarami. W przypadku zmian lokatorskich dodatkowo zawiera punkty oświetlenia, elektryki i wodno-kanalizacyjne.

etap 3


PROJEKT KONCEPCYJNY

Przedstawienie wybranego układu funkcjonalnego w formie 3d (wizualizacje). Wizualizacje przedstawiają kolorystykę, materiały, meble, oprawy oświetleniowe oraz sprzęty jakie mają się znaleźć w projektowanych wnętrzach. Inwestor ma możliwość dokonania 2 tur zmian (korekt) do prezentowanej koncepcji. 

etap 4


PROJEKT WYKONAWCZY

Wytyczne i rysunki techniczne dla wykonawców, które umożliwiają realizację projektu. Projekt wykonawczy zawiera zazwyczaj projekt elektryki, oświetlenia, wodno-kanalizacyjny, projekt mebli, rozwinięcia ścian (kłady), projekt sufitów podwieszanych, spis użytych materiałów (posadzka, stolarka drzwiowa, oświetlenie, listwy przypodłogowe, sufitowe itp oraz mebli i dodatków. Dodatkowo inwestor dostaję listę zakupową (kosztorys). Lista ta nie zawiera materiałów budowlanych takich jak: kleje, fugi, gipsy, farby, płyty g-k, bloczki silikatowe, pustaki, gładzie. Na tym etapie przewidziana jest 1 wizyta na budowie, w celu rozmów z wykonawcami oraz przekazania projektu wykonawczego w formie papierowej. 

etap 5


NADZÓR ARCHITEKTA (OPCJONALNY i DODATKOWO PŁATNY)

Wizyta projektanta na miejscu inwestycji, ocena czy prace są realizowane zgonie z projektem, odpowiadanie na wątpliwości ekip remntowych oraz informowanie inwestora o wszelkich nieprawidłowościach. Jest to odrębna część projektu wyceniana osobno w zależności od miejsca inwestycji, ilości wizyt na budowie.

etap 6